BAŞKAN’dan

Sözümüzü Tutuyoruz

2014 yılında göreve gelmeden önce İskilip’in gelişimi ve yenilenmesine yönelik sizlere söz verdiğimiz çalışmaların nicelikleri ve durumları hakkında bilgi verebilmek adına bu kataloğumuzu hazırlamış bulunmaktayız.

1872 yılında kurulan ve tarihin en eski Belediye yapılanması olan İskilip Belediyesi olarak yıllara yayılan ve ağır işleyen hizmet profiline son üç yıldır hız kazandırmak adına gece gündüz çalışmaktayız.

Olanaklarımız dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımız İskilip’te öncelikli projelerimiz alt yapının ve yollarımızın düzenlenmesi idi. Şimdi her gelişmiş kent gibi asfalt adımlayarak ve sağlıklı şartlarda sularımızı yudumlayarak yaşıyoruz. Tarihin ve alimlerimizin bize verdiği bu kutsal ve değerli toprakları daha yaşanabilir hale getirme aşamalarını sizin de sabrınıza ve hakkaniyetinize sığınarak gerçekleştirmekteyiz. İskilip’te doğan, burada yaşayan ya da dönemsel ziyaretlerde bulunan hemşerilerimizin 30 ayda tüm alt ve üst yapının tamamlanmasına yönelik şaşkınlığı ve takdiri diğer projelerimize de hız kazandırmaktadır.

Çalışmalarımız eğitim ve sosyal olanakların da iyileştirilmesi esasına bağlıydı hatırlarsanız. Sözlerimizi yerine getirmek için öncelikle ilçemizin değerli alimlerini ve bilim, sanat insanlarına göstermeye yükümlü olduğumuz saygı ve sadakati müzemizle taçlandırdık. Yapımı tamamlanan ve ufak tefek eksikleriyle ziyaretçilerine hizmet veren müzemiz, yenilenen çarşımızla sokaklara taşacak ve bu noktada el işçisi zanaatkarlarımızı ve geleneksel sanatlarımızı da yaşatma çabasına gireceğiz.

Al bayrağımızın dalgalanarak bizi onurlandırdığı kalemiz ve Ulu Cami ve meydan çalışmalarımızla yarınlara turizmin sıklaştığı, etkinliklerle şenlenen bir İskilip emanet edeceğiz. Biliyoruz ki; eğitimden, somut inşalara, yoldan, sağlığa, sosyal hayatın kalitesinden huzura uzanan tercih edilen bir ilçe olma çabamıza sizlerin desteği ve tahammülü yadsınamaz bir gerçektir.

2014 yılından itibaren göreve başladığımız gün hassasiyetle yürüttüğümüz projelerimizi bu kitapçıkla derledik, huzurlarınıza sunduk. Sözlerimizi tuttuk, tutmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla