Alt Yapı Projeleri

Cumhuriyet’ten bugüne kadar yapılmayanı
30 ayda tamamladık

Belediyemiz, Türkiye’de az rastlanır bir hızda, yaklaşık 30 Ayda tamamladığı altyapı hizmetiyle daha yaşanabilir bir ilçe profili oluşturma amacı ile içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu giderlerini yenileyerek ilçenin sağlığına, yaşayış kalitesine Belediye ekiplerimizin yoğun mesaileri sonucu tamamlanarak hizmete girdi. Aynı zamanda sadece alt yapı çalışmalarının yapımı ile yetinmeyen Belediyemiz, Arıtma Tesisi ile de doğanın yeniden kazanımına yardımcı olmuştur. Altyapısı tamamlanan ve yenilenen İskilip, Turizm kenti olma yolunda ilk adımını böylelikle tamamlanmıştır. Bu süreç boyunca altyapı inşaatlarının tüm sıkıntısını çeken halkımıza gönülden bir teşekkürü borç biliriz.

 

Antibakteriyel depolardan başladık
içme suyunu 8500 aboneye
yeniden taşıdık

Cumhuriyet döneminden günümüze kadar aynı düzen devam eden sistem değiştirilerek 8500 yeni abonelik gerçekleştirilmiştir. Belediyemiz, kaliteli ve temiz içme suyunu sunan, su kaynaklarını en iyi şekilde koruyan, kullanılmış suların doğaya faydalı dönüşümünü sağlayan kaliteli, ekonomik ve uluslararası standartlarda sağlıklı içme ve kullanma suyu temin etmek için başlatmış olduğu 9 Milyon TL bedelli projeyi hayata geçirdi. 85 kilometrelik yenileme çalışmaları Belediye ekiplerimizin yoğun mesaileri sonucu büyük ölçüde tamamlandı. Aynı zamanda 2000, 800 ve 500 tonluk antibaktariyel , su basıncına göre otomatik klor veren, dijital ortamda tüm kontrolleri sağlanabilen su depolarının da inşa edilmesiyle İskilip’te her evin kullanabildiği Yivlik suyu tadında içilebilir su kaynağı oluşturulmuştur.

 

 

Kanalizasyon ve yağmur suyunu
14 mahallemizde ayırdık

Kanalizasyon

Şehirleşme ve modern bir kent olma yolunda ilerleyen İskilip’te belediyemizin vizyonu; hemşerilerimize, çevre ve insan sağlığını gözeterek içme suyu ve atık su hizmetlerini etkin, verimli, kaliteli ve sürekli sunmaktır.

İskilip Belediyesi’nin önceki döneminde başlatılan kanalizasyon çalışması hızlandırılarak gelecekte oluşabilecek alt yapı yetersizliğini ortadan kaldırmak amacıyla 2014’te başlayan 12 milyon TL bedelli kanalizasyon altyapı inşaatımız tamamlandı. Böylelikle İskilip’e bağlı 14 mahallenin tümünün kanalizasyon çalışmasını da gerçekleştirmiş olduk.

Yağmur Suyu

2014’ün son aylarında yapımına başlanan 3 Milyon TL bedelli yağmur suyu altyapı inşaatı tamamlanmış ve İskilipli vatandaşların kullanımına sunulmuştur. Önceki dönemde kanalizasyon ve yağmur giderinin birlikte olmasının sonuçlarının değerlendirmesi ile yağmur suyu giderleri kanalizasyondan ayrılarak daha verimli bir çalışma prensibi gerçekleştirilmiştir.

 

 

 Ağır aksak değil tam hız teknoloji

Görüntü Kirliliğinden Uzak,
Güvenli Elektrik

Belediyemiz, yağmurlu ve rüzgârlı havalarda kabloların kopması nedeniyle ve vatandaşlarımızın da her an tehlike altında oluşunu değerlendirmiş ve bu konuya ilk çalışma döneminde çözüme kavuşturmuştur. Bu çalışma ile elektrik direklerinin ve kabloların estetik olarak da kötü bir görüntü sergileyişini önlemeyi, iletkenlerin yaymış olduğu elektromanyetik alana maruz kalınması nedeniyle oluşabilecek sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedeflemiştir. Konuyla ilgili olarak belediyemiz günümüz koşullarına uygun gerekli girişimlerde bulundu. 3,5 Milyon TL bedelli Yedaş’ın elektrik kablolarını yer altına alması işi ana yollarda tamamlandı. Çalışmalar İskilip’in diğer sokaklarında da devam etmektedir.

Fiber Optik Kablolarla Hızlı İletişim

Yedaş’ın elektrik kablolarını yeraltına alma çalışmaları ile eş zamanlı olarak fiber optik kabloların da döşenme işi devam ettirilerek, çalışmanın tamamlanması ile birlikte başta internet hızı olmak üzere elektronik hizmetler de hız kazanmış oldu. Çalışmalara başladığımızda iki kutu ile hizmet veren fiber internet ilçemizde 30 kutu ile hizmet vermeye devam etmektedir.