VALİ ÇİFTÇİ; “DOKTOR İHTİYACINI BAKANLIĞA İLETECEĞİM”

KONUNUN BAKANLIK NEZDİNDE TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin İskilip’i ziyaretlerinde Belediye Başkanı Recep Çatma Başkanlık makamında Vali Çiftçi’ye hekim açığı konusunda sıkıntı çektiklerini beyan ederek bu konuda kendilerinden yardım istediklerini dile getirmişti.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Hitit Üniversitesi Erol Olçok hastanesinde bazı branşlarda hekim açığına ilişkin bir açıklama yaparak “İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanemizde 6 tane uzman hekimimiz görev yapıyor. Çok ihtiyaç duyulan Çocuk Hastalıkları, Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları, Genel Cerrahi bölümünde açığımız var. Çorum’da da Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de bazı branşlarda hekim ihtiyacımız var. Bununla ilgili Perşembe günü bir çalıştaya katılacağım. Hekim ihtiyacı konusunu da Sağlık Bakanlığına ileteceğim ve Bakanlık nezdinde takipçisi olacağım” şeklinde konuştu.

ÇATMA; “DESTEKLERİNDEN DOLAYI SAYIN VALİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM”

Belediye Başkanı Recep Çatma konuyla ilgili olarak doktor ihtiyacı sorunumuzu Sayın Valimize detayları ile ilettik. Kendileri de samimiyetle dinleyerek ihtiyacın karşılanması noktasında gerekeni yapacağını beyan ettiler. Basına yaptığı açıklama bizleri ve hemşerilerimizi sevindirmiştir. İlgi ve desteklerinden dolayı şahsım ve İskilip halkı adına Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.