İLKLERİN BAŞKANI OLDU

Belediye Başkanı Recep Çatma 5 yılının hiçbir zaman dilimini boşa geçirmedi. Sıkıntılı bir altyapı sürecini atlattıktan sonra İskilip’i sıcak asfaltla tanıştırdı. Kilit parkede malzemenin en kalitelisini kullandı. Belediye araç parkını yenileyerek belediyeyi yedek parça külfetinden kurtardı.

HER MAHALLEYE MODERN ÇOCUK PARKLARI

Başkan Çatma göreve geldikten sonra mahalle aralarında kırık, dökük, tamiratlarla ayakta duran, çocuklar için tehlike oluşturan çocuk parklarını iptal etti. Mahalle muhtarları ile bu konuda görüşen Başkan Çatma mahallelerden belediyeye gösterilen yerlere çocuk parkı yapacağını taahhüt etti ve her mahalleye kauçuk zeminli, modern oyun grupları ile mahalle sakinlerinin yararlanabileceği fitnes aletleri kazandırdı. Her parkın yanına hanımların komşuları ile oturup sohbet edebileceği kamelyalar yaptı. İskilip çocuk parkına doydu. Halen talep olması ve yer bulunması halinde çocuk parkı taleplerini yerine getiriyor.

17 ADET ŞİFALI YİVLİK SUYU ÇEŞMESİ

Şifalı olduğuna inanılan dolmanın yapımında, çayın demlenmesinde evde içme suyu olarak kullanılmasında tercih edilen Yivlik suyuna el attı. İlk olarak suyu kaynağında iyileştirdi. Bu güne kadar hiçbir çalışma yapılmayan Yivlik suyu kaynağını ıslah etti, depo yaptı ve ek çeşmelerle toplam 17 çeşmeden Yivlik suyu akmasını sağladı. Yeni anti bakteriyel borularla depodan çeşmeye kadar yenilediği mahalle çeşmelerinde şebekede su kaybı yaşanmadığı için kesinti olmamakla birlikte İskilip halkı yapılan çalışmadan memnun.

23 ADET HACI ALİ SUYU ÇEŞMESİ

İskilip’in meşhur, vazgeçilmez lezzeti ile bilinen ve tarihi bir geçmişi olan Hacı Ali suyunda da Yivlik suyunda olduğu gibi kalıcı ve köklü bir yol izleyerek çalışmaya kaynağından başladı. Kaynağı ıslah etti. 100 tonluk modern depo yaptı ve 23 çeşmeye depodan sağlıklı ve kesintisiz suyu getirdi. Geleneksel ve turistik öneme sahip bu çeşmelerimize ilave yeni çeşmeler yaparak halkın ortak kullanımına sundu.

ÇORUM VE ÇEVRESİNİN TEK MAKAM ARACI OLMAYAN BELEDİYE BAŞKANI

Göreve geldiği günden bu güne tasarrufu ve ekonomik disiplini sağlayan Başkan Çatma makam aracı kullanmadı. Şehir içinde ve şehirlerarasında sürekli kendi aracını kullandı. İşyeri denetimlerinde bazen Fen İşlerinin aracını bazen tüm birimlerin ortak kullandığı önceki araçları kullanmakla yetindi. Sıradan vatandaş gibi halkın arasında kendi aracıyla dolaştı. Halkı rahatsız etmedi. Özel karşılamalar beklemedi. Programlara ve toplantılara kendi aracıyla gitti. Çorum ve civarının tek makam aracı olmayan Belediye Başkanı olarak iz bıraktı.