ÇATMA; “TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ BİNASININ YAPIMINA BAŞLANDI”

İskilip Belediyesi tarafından Türk Telekom Binasının yanında, Kayadibi Sokak olarak geçen alanda yer tahsisi yapılan ve İl Özel İdaresi tarafından ihale edilerek yer teslimi yapılan İskilip Toplum Sağlığı Merkezi binasının yapımına başlandı.

300 Metre karelik inşaat alanına 6 kat olarak yapımına başlanan Toplum Sağlığı Merkezinde Aile Hekimliği hizmetleri verilecek. Binada acil servis, aşı odası, hemşire odası, laboratuar başta olmak üzere sağlık hizmetleri ile ilgili tüm birimler bulunuyor. TSM Binasında sağlık hizmetlerinin hızlı ve aksaksız yürümesi için bürokratik hizmetlerin verileceği birimlerde yer alıyor.

İlk kazma vurulmadan önce yüklenici firma Turnalı İnşaat yetkilileri bilgilendirmelerde bulunmak üzere Belediye Başkanı Recep Çatma’ya ziyarette bulundular. Başkan Çatma firma yetkilileri ile görüşmelerinde binanın bitimine kadar Belediye olarak her türlü desteğin verileceğini ifade etti.

Belediye Başkanı Recep Çatma her alanda çalışmalarının ilk günkü heyecan ve tempoyla devam ettiğini beyan ederek “ Geçtiğimiz aylarda TSM binası yapımı için İl Özel İdare Müdürlüğüne yer tahsisinde bulunduk. İl Özel İdaremizde talebimizi hızlı bir şekilde değerlendirerek yapım ihalesini gerçekleştirdi. Sözleşmesi ve yer teslimi yapılan binanın yapımına başlandı. Binada hastane niteliğinde hizmet vereceği gibi sağlıkla ilgili tüm bürokratik işlemlerde burada yapılacak. Binanın hizmete girmesi ile birlikte hemşerilerimiz, sağlıkta kaliteli hizmet alma imkânına kavuşacaklar. Binanın yapım aşamasına gelene kadar emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. İskilip TSM Binası hemşerilerimize ve sağlık hizmetlerinde çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi