GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

RECEP ÇATMA; “BU VATAN SİZE MİNNETTARDIR”

19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Kaymakam Vekili Yavuz Akyol, Garnizon Komutanı Erkan Ulukaya, Belediye Başkanımız Recep Çatma tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Gaziler, gazi yakınları, şehit yakınları ve İskilip protokolünün katıldığı programda ebediyete intikal etmiş gazilerimiz ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız söylendi. Günün anlam ve önemine ait yapılan konuşmanın ardından buradaki tören sona erdi.

Hükümet Konağı önündeki törenin bitiminden sonra Şehit aileleri, Gazi ve Gazi aileleri onuruna düzenlenen yemek programına geçildi. Programda Kaymakam Vekili Yavuz Akyol, Belediye Başkanımız Recep Çatma, Garnizon Komutanı Erkan Ulukaya ve protokol mensupları ile gaziler, gazi yakınları ve şehit aileleri ile sohbet edildi. Gazilerimiz ve şehit aile yakından ilgilenen Kaymakam Vekili Akyol yaptığı konuşmada “Tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş gazilerimize ve vatanımız için canlarını feda etmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Belediye Başkanımız Recep Çatma yayınladığı mesajında “Vatan, millet ve bayrak uğruna canını siper eden kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü tebrik ediyor; ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Şehadete eren Şehitlerimize Rabbimden rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.

Bu vatan size minnettardır” dedi.