MYO YENİ BİNAMIZIN TAMAMLANMA İHALESİ 6 EYLÜL’DE

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan beraberinde Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Cengil, Yapı İşleri Daire Başkanı Hasan Baylavlı, Genel Sekreter Erdal Kanık’la İskilip’e geldi.

İskilip’e gelişinde Belediye Başkanımız Recep Çatma’yı ziyaret eden Prof. Dr. Reha Metin Alkan Belediye tarafından kaba inşaatı tamamlanan İskilip Meslek Yüksek Okulu inşaatının bitirilmesi ihalesinin 6 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini beyan etti.

Başkanımızı ziyaretlerinde yapılan görüş alış verişinde Kaymakam Harun Reşit Han, Yüksek Öğretim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nurettin Tanay ve Belediye Meclis Üyemiz Mehmet Derici’de hazır bulundu. Belediyeyi ziyaretin ardından Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Kaymakam Harun Reşit Han, Belediye Başkanımız Recep Çatma ve beraberindekiler Meslek Yüksekokulu yeni bina inşaatında incelemelerde bulundular.

ACİL TIP TEKNİSYENLİĞİ (ATT) BRANŞINA 2019 YILINDA ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLANIYOR

Binanın bu aşamaya gelmesinde yoğun gayret sarf eden Belediye Başkanımız Recep Çatma’ya teşekkür eden Prof. Dr. Reha Metin Alkan okula Acil Tıp Teknisyenliği (ATT) branşının da kazandırıldığı ve 2019 yılında öğrenci alımına başlanacağı müjdesini verdi.

HALK EĞİTİM VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

İnşaattaki incelemelerin ardından Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezine nezaket ziyaretinde bulunarak üretimler hakkında HEM Müdürü A. Faruk İmal’den bilgi aldı ve reyonları gezdi.

Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret eden Alkan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Erol Karasu’ya yeni görevinde başarılar diledi.

BAŞKAN ÇATMA “REKTÖR ALKAN’A ŞAHSIM VE İSKİLİP HALKI ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Belediye Başkanımız Recep Çatma “Kaba inşaatın başlangıcından bitimine kadar kendilerine destek olan, bitiminden sonra inşaatın tamamlanması için yoğun gayret gösteren, bizlere her zaman destek olan Hitit Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Reha Metin Alkan hocamıza teşekkür ediyorum. Bu gün gelişlerinde hem okulumuzun ihale tarihini hem de yeni bölüm müjdesi vermesi bizleri onurlandırmıştır. Katkı ve desteklerinden dolayı kendilerine şahsım ve İskilip halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.