İSKİLİP TMO İLK ALIMLARA BAŞLADI

İskilip’ten yıllar önce giden ve Belediye Başkanı Recep Çatma’nın gayretleri ile tekrar kazandırılan İskilip Toprak Mahsulleri Ofisi Belediyenin tahsis ettiği 15 dönümlük alanda ilk ürünlerini almaya başladı.

Alımlara çeltik ile başlayan İskilip TMO bölgenin tüm tarım ürünlerini almaya hazır hale getirildi. Geniş bir depoda alım yapan İskilip TMO’dan gelen talepler Belediye Başkanı Çatma tarafından derhal yerine getiriliyor.

İlk alımlarda Ofiste Belediye meclis Üyeleri ile birlikte hazır bulunan Belediye Başkanı Recep Çatma alım deposunda çiftçilerin talep ettiği tüm fiziki düzenlemeleri de yaptırdı. İlk çeltik alımı üreticiler Mustafa Parlak, Hasan Eraslan ve Muzaffer Sarı’dan yapıldı.

İskilip tarımına rahat nefes aldıracak ve İskilip ekonomisine önemli katkı sağlayacak olan İskilip Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri ve çiftçiler ile tarımsal faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları TMO’nun İskilip’e yeniden kazandırılmasında gösterdiği çabalardan dolayı Belediye Başkanı Recep Çatma’ya teşekkür etti. Başkan Çatma TMO’nun her türlü ihtiyaçlarında Belediye olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını beyan ederek hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.