İFTAR ÇADIRINDA İLK İFTAR

Belediyemizce her yıl geleneksel olarak kurulan iftar çadırı geleneği bu yılda yaşatılıyor. Bu Ramazan ayının ilk gününde de İskilip PTT önündeki alana kurulan iftar çadırında ilk oruçlar dualarla açıldı.

İftar çadırındaki ilk iftar yemeğine Kaymakam Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, İlçe Müftüsü Nurettin İçtüzel, Belediye Meclis Üyeleri ve 300’ün üzerinde İskilipli katıldı.

Belediye Başkanı Recep Çatma iftar çadırında her hangi bir aksaklığın yaşanmaması için yapılan çalışmaları denetledi. Yemeklerin pişirilmesinden servisine kadar titizlikle yürütülen çalışma sonrası çadırın misafirleri ile birlikte orucunu açmaya gelen Başkan Çatma tüm masaları gezerek sohbet etti, afiyet olsun temennisinde bulundu.

Dualarla açılan iftar yemeği sonrası Başkan Çatma “Her sene kurduğumuz geleneksel iftar sofrasında hemşerilerimle birlikte bu manevi iklimin huzurunu yaşıyorum. İlk orucumuzu açtığımız bu günde aramızda olan Kaymakam Sayın Şuayib Gürsoy’a, İlçe Müftümüz Sayın Nurettin İçtüzel’e, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma, hayırlarını bu sofrada değerlendiren hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm hemşerilerime hayırlı ramazanlar diliyorum.” dedi.