KORUMA KURULUNDAN TURİZM PROJESİNE ÖN İNCELEME

Yaklaşık bir aydır süren Kale merkezli Ulucami, Belediye hizmet binası etrafı ve arastaları kapsayan proje çalışmaları tamamlandı. Titizlikle devam eden çalışma sonucu hazırlanan Turizm Projesi Ankara 2 Numaralı Koruma Kurulu Müdürlüğüne sunuldu.

Projeyi sahada değerlendirmek ve ön incelemelerde bulunmak amacıyla Belediye Başkanı Recep Çatma’nın daveti üzerine Ankara 2 Numaralı Koruma Kurulu Müdürü Orçun Güler, Mimar Ebru Akyol Zor, Şehir Plancısı Begüm Yılmaz, Sanat Tarihçisi Serap Özen, Jeoloji Mühendisi Recai Tokay İskilip’e geldi.

Hazırlanan ve kurula sunulan proje kapsamında geniş çaplı ve detaylı incelemelerde bulunan teknik heyet akşam saatlerinde İskilip’ten ayrıldı.

Belediye Başkanı Recep Çatma turizm projesinin İskilip ekonomisi için son derece önemli olduğunu, gerekli aşamaların tamamlanmasının ardından Ulucami etrafı, yoğurt pazarı, Belediye Hizmet binası etrafını da kapsayan alanda uygulamanın başlayıp söz konusu bölgelerde devam edeceğini belirterek Ankara 2 Numaralı Koruma Kurulu Müdürü Orçun Güler ve beraberindeki heyete teşekkür etti.