“KARATEPE ÇATMA CAMİ” DUALARLA İBADETE AÇILDI

Ulaştepe Mahallesinde yapımı tamamlanan Karatepe Çatma Cami düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Açılış törenine, İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Ali Koçkaya, İskilip Müftüsü Nurettin İçtüzer, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MUHTAR KIRKICI; “CAMİNİN İSMİ TAMAMEN BİZİM TERCİHİMİZDİR.”

Açılışta konuşan Ulaştepe Mahallesi muhtarı Yunus Kırkıcı, mahallelerine kazandırılan Karatepe Çatma Cami için emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bir takım duyumlar aldık. Bu duyumlar beni ve mahallelimizi üzdü. Caminin isminin başkanımızın soyadını taşımasını biz istedik. Bu konudan başkanımızın en ufak bir bilgisi yok. Mahallemizde bulunan vatandaşlarımızla istişare ettik ve caminin isminin Karatepe Çatma Cami olmasını kararlaştırdık. Bu olaya farklı anlamlar yüklenmesin lütfen. Bu bizi çok üzer” dedi.

ÇATMA; “CAMİMİZİ SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ MÜBAREK RAMAZAN AYI ÖNCESİ İBADETE AÇTIK”

Ulaştepe mahallesine verdikleri sözü yerine getirebilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Recep Çatma ise, “Söz verdiğimiz gibi camimizi Ramazan ayı öncesi açtık. 1.5 Ay gibi kısa bir sürede inşaatı tamamlanan camimiz İskilip’imize hayırlı uğurlu olsun. Bu günde burada inşallah ilk teravih namazımızı kılmak hep birlikte nasip olur. Ben bu camimizin yapılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm hemşerilerime hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

KAYMAKAM GÜRSOY; “BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kaymakam Şuayib Gürsoy ise açılışta yaptığı konuşmasında, “Belediye Başkanımız Recep Çatma sizlere olan sözünü yerine getirdi. Cami inşaatını Ramazan’dan önce bitirerek ibadete açılmasını sağladı. Bende Sayın Belediye Başkanımıza ve caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra cami açılışına geçildi. Caminin açılış kurdelesi Kaymakam Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma ve emekli vaiz yazar A. Hamdi Ertekin tarafından kesildi.

Açılıştan sonra Kur’anı Kerim okundu ve 2 rekât şükür namazı kılındı.

Davetlilere İskilip Dolması ikramının ardından program son buldu.