NELER OLUYOR…

Demek ki olabiliyor muş…

 

İskilip merkezi ile  Sanayi sitesi arasında duble yol çalışması başlatıldı. İskilip Belediyesinin kendi iş makineleri ve personeli ile başlattığı çalışma Namlının benzinliği yanındaki yeni açılan çevre yolundan itibaren başlatıldı. Çalışma sanayi sitesi istikametine doğru sürdürülüyor.

Hali hazırda nizami sollama yapmanın mümkün olmadığı sanayi sitesi yolunun , sürdürülen çalışma ile mevcut  genişliğinin 24 m.ye ulaşacağı, virajların dolgu yapılarak ortadan kaldırılacağı belirtildi.

Belediyenin yol genişletme çalışmasını mücavir alanın bittiği Osmancık yol ayrımına kadar sürdürmeye kararlı olduğu  çalışmanın Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünün gözetiminde yapıldığı, genişletme ve alt yapı çalışmasının ardından asfaltlamanın Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce yapılacağı öğrenildi. Bu esnada eski Çankırı yolunun da asfalt çalışması kapsamına alındığı, bu sayede İskilip’in giriş çıkışlarının rahatlamasının  beklenildiği ifade edildi.

Belediye Başkanı Orhan ÖZTÜRK duble yol çalışması dolayısı ile yaptığı açıklamada “10 yılda 420 kazanın olduğu, 20’den fazla hemşerimizin kaybedildiği bu yolun mevcut haline seyirci kalmanın bizim belediyecilik anlayışımız  ile bağdaşması mümkün değildir  ve buna göz yummak  ciddi bir hata olur dolayısıyla  hiçbir gerekçe  bu durumun  mazereti olamaz .Belediyenin sahip olduğu teknik  imkanlar bu çalışmayı yapmak için yeterlidir” dedi.

Orhan ÖZTÜRK devamla , yapılan yol çalışmasının İskilip’in geleceği esas alınarak planlandığını, bir şehir hakkındaki imajın girişinde oluştuğunu, bu açıdan İskilip’in ciddi eksikliğinin bulunduğunu bu eksikliği gidermek için  oto sanayinin asfaltlanma çalışmasının ve şehrin girişindeki   duvarların  resimlerle donatılması çalışmalarının yapıldığını belirtti. Öztürk bu sene marangozlar sitesinin de asfalta hazırlanacağını ve  ciddi çevre düzenlemesinin bundan sonra yapılacağını açıkladı.

İskilip çayına yapılacak rıhtım çalışmasının bu sene başlaması için gerekli çalışmaların sürdürüldüğü, imar planı ve 18. madde düzenlemesi, kanalizasyon hattının döşenmesi, Kanaraya su deposu, Kazanlı ’da arıtma tesisi,  duble yol, rıhtım, eski Çankırı yolu ve sanayi sitesi asfaltlama  çalışmalarının belli bir bütünlük içinde ve plan doğrultusunda gerçekleştirilmesinin amaçlandığı Belediye yetkilileri tarafından ifade edildi.